Wednesday, December 26, 2018

Doğa İçin Tela Çanta

Kadınların olmazsa olmaz aksesuarlarından bir tanesidir çantalar. Farklı yapı ve şekilde çanta çeşitleri bulmak mümkündür. Bunlardan biri de pek çok yerde görmeye aşina olduğumuz tela çantalardır. Promosyon tela çanta olarak da geçen bu bez çantalar, alışveriş merkezlerinde ve diğer işletmelerde kullanılmaktadır.

Çoğunlukla tela çanta modeller üzerinde kurumun markası ve logosu bulunmaktadır. Çok amaçlı olduğu kadar sağlam olması ve uzun süre kullanılabilmesi ürünün artılarından bir tanesidir. Ayrıca tela çanta fiyatları oldukça uygundur. Bu çanta modeli, çevreye duyarlı kişi ve kurumların tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Promosyon Tela Canta

Doğa dostu olan tela çantaların geri dönüşümü de mümkün olmaktadır. Çevreye zararlı olan poşet ve plastik kullanımının azalması için kese ve bez çantalarının kullanılması gündemdedir. Tela çanta üreticileri de bu hususta dünya genelindeki nüfus artışı ve ham maddeye olan ihtiyacın çoğalması bakımından geri dönüşüm ürünlerine hassasiyet göstermektedir.

Tela Çanta Kumaşı

Tela çantaların geniş bir kullanım ağı bulunmaktadır. Bunlara örnek göstermek gerekirse; tekstil, kırtasiye, mağaza çantaları, özel cihaz çantaları, fuar çantaları, eczane ve sarraf çantaları gibi. Bunların ortak noktası ise promosyon tela çanta kapsamında değerlendiriliyor olmasıdır.

Bu çantaların imalatında kullanılan kumaş ise nonwoven isimli bir kumaştır. Kimi yerlerde elyaf kumaş diye de bilinmektedir. Tela çanta fiyatları talep edilen ürünün ebat ve miktarına, baskı biçimine göre değişebilmektedir. Çantanın satın alınmasında alan araştırması bu nedenle önemli olmaktadır.

İmal edildiği nonwoven kumaş sayesinde çantalar doğaya bırakıldıklarında bir yıl içinde çözünerek toprağa karışabilmektedir. Dokumasız olan bu kumaşın insan derisi ile temasında sakıncalı bir durumu bulunmamaktadır. Ürünler, tela çanta üreticileri tarafından yukarıda saydığımız kullanım yerlerine pazarlanmaktadır.

 Tela Canta

Tela Çanta Nasıl Yapılır

Sıklıkla kullanılan promosyon tela çanta, üzerinde firmaların kurumsal sloganlarını ve logolarını bulundurması nedeniyle, işletmesini tanıtmak isteyen firma sahiplerince tercih edilmektedir. Üretimde de işe çantanın kullanım amacının belirlenmesiyle başlanmaktadır. Bu doğrultuda talebe ve ihtiyaca uygun tasarımlar hazırlanmaktadır.

Ham kumaşlar dikiş atölyelerinde istenilen ölçe ve ebatlarda kesilerek çeşitli işlemlerden geçmektedir. Tela çanta üreticileri aldıkları siparişler üzerine baskılı ya da baskısız olacak şekilde ürünü hazırlamakta ve ilgili firmaya göndermektedir.

Çantalar iki farklı şekilde üretilmektedir. Bunlar: Makine ip dikişli ve ultrasonik dikişli olanlardır. Tela çanta fiyatları konusunda en doğru bilgiye, bu işle alakalı firmalardan bilgi almakla ulaşılabilir. İnternet üzerinden pek çoğuyla iletişime geçerek fiyat sormak mümkündür.