Wednesday, August 17, 2016

BEZ ÇANTA

BEZ ÇANTA

Dünyamız 4.5 milyar yaşında. Üzerinde kaç nesiller yaşadı kaç nesil daha yaşayacak. Sahi kaç nesil daha yaşayabilecek? İnsanoğlu varlığından bu yana müthiş bir üretim ve tüketim çılgınlığına kapıldı. Yarınını ya da gelecek neslini düşünmeden. Sanayileşme, kirli hava, naylon torba derken dünyamızı istemsizce kirlettik. Yavaşça tükettik. Ve şimdi tüm bu yaptıklarımızı telafi etmeye çalışıyoruz. Telafi de etmeliyiz. Bugün bu şanslardan bir tanesi de naylon, doğada çözünmeyen torbalar, poşetler yerine bez çantalara geçmek. Son derece çevre dostu olmalarının yanı sıra oldukça şık ve her alanda kullanışlı parçalardır.
İstersek kendi dileğimiz gibi tasarlayıp dikip boyayabiliriz. Böylece hem sevimli hem de doğa dostu bez çantalarımız olur.
Bez çantaların kullanım alanlarını istediğimiz kadar genişletebiliriz. Hepimiz hayallerimizdeki düğünü kafamızda defalarca kurarız. En önemli gününüzü kalbinizdeki insanlarda da tatlı bir anı olarak hatırlatmak isterseniz o günü hatırlatan tasarımlar, hediyeler şeklinde de kullanabilirsiniz. Tabii ki sadece düğün değil kendi tasarladığınız bez çantalarla plaj çantası gibi kullanarak plajda da şık ve havalı olabilirsiniz. Hatta spora giderken temiz kıyafetleriniz için kullanabilirsiniz.
Sadece günlük hayatta da değil özel günlerde de kurtarıcı parça olarak kullanılabilir. Doğum günü, düğün, babyshowerda süslemeler için sevimli bir detay olarak kullanabilirsiniz. Hatta ki kişisel olarak da değil büyük firmalar da çevreyi korurken reklamlarını yapabilirler. Üzerinde reklamı yer alan bez çantaları hediye ederek ya da satarak hem doğayı korumuş hem de gezici olduğu için geniş bir ağda reklam yapma fırsatları olur.
Yani sıradanlıktan uzak ve doğa dostu bez çantalara geçmek pratiklik ve bizden sonraki nesiller için ufak da olsa bir önem taşıyor.