Monday, September 26, 2016

BASKILI BEZ ÇANTA

Bez çanta modelleri aslında tela çanta, ham bez çanta, gabardin çanta, elyaf çanta, non-women çanta ya da canvas çanta gibi tipleri kapsayan ürünlerin genel ismidir. Peki, söz konusu olan bu bez çantalar nerelerde kullanılmaktadır? Öncelikle baskılı bez çanta modelleri fuar çantası, promosyon çantası, plaj çantası, otel çantası ya da günlük hayat içinde görülen kol çantası gibi bütün alanlarda kullanılabilir ürün modelleridir. Niçin bez çantaların bu denli fazla tercih edilmesi konusunda da bu çanta modellerinin son derece dayanıklı nitelikler taşıdığı önemle belirtilebilir.
Ayrıca bez çantayla fazla kilolu yani ağır olan ürünleri de taşıyabilirsiniz. Bez çanta modeli istediğiniz tasarım ve renk tonları da sizlere özel olarak baskılı bir şekilde kullanacağınız butik bir ürün modeli olabiliyor. Bez çanta modellerinin yüzde yüz geri dönüşümlü ve doğal çevre dostu çanta modeli olduğunu belirtmek gerekir. Sektörde yer alan firmalar, çevre dostu baskılı bez çanta imalatında ilk olarak uzun kullanım ömrünü hedefleyerek bu doğrultuda ürünlerin mevcut hammaddelerini doğa dostu ya da geri dönüşümlü malzemelerden tercih etmektedir. Çevre dostu olmalarından ötürü her geçen gün doğa dostu ürünler talep görmektedir. Pek çok üretici şirkette olduğu gibi öncü firmalar da doğa dostu ürünler kapsamında faaliyetlerini sürdürmektedir.
Söz konusu olan bez çantaların yararlarını da göz önünde bulundurmak gerekir. Non-Woven çanta ya bez torba ve çantalar, yüzde yüz geri dönüşümlü niteliklerdedir. Aynı şekilde çantaların imalatında tercih edilen hammadde malzemelerinden ötürü ya tamamıyla doğal ortamlarda çözünebilen yüzde yüz pamuk malzemelerden ya da anti bakteriyel geri dönüşümlü malzemelerden üretimi sağlanmaktadır. Baskılı bez çanta modellerinin çeşitli tasarımlarda üretilmesi nedeniyle kullanım alanı son derece geniş tutulmuştur. Spor malzemelerden ayakkabıya, açık ürünlerden ambalajlı ürünlere, okul malzemesinden kişisel eşyalara kadar neredeyse her şeyi bez torbalarda taşıyabilirsiniz.