Monday, October 31, 2016

Bez Çantanın Kullanım Rahatlığı

Bez çantalar, sağlık kokan çantalardır. Günümüz koşullarında yeterince kanserojen madde ile temas halindeyiz. Bilmeden ya da önemsemeden vücudumuza yan etkileri olan maddelerle iç içeyiz.

Bez çanta ürünleri bunu bir nebze olsa da engelleyebilir. Çünkü onlar doğa dostu ve plastik poşetlerin yaptığı gibi fazla bir ağırlıkta hemen kopup sizi yalnız bırakmaz. İyi bir yol arkadaşı olurlar. Güneşe tüm benlikleri ile direnirler de yağmura sizin tasarımlarınız ile kafa tutabilirler.

Günlük kullanımlarınız da; plajda, sporda, iş gezilerinde veya seyahatleriniz de her daim sizinle.

Bez çantalar tamamen sizin yaratıcılığınızda. Ham olan bezleri alıp üzerine en sevdiğiniz karakterleri boyama, dikim veya nakış işlemlerine tabi tutarak en sevdiğiniz çantayı çok ucuza ve severek üretebilirsiniz.

baskili-bez-canta002.jpg

Bez Çantalar Özel Gün ve Etkinlik İçin En İyisi

Bez çanta ürünleri sevdiklerinizi mutlu etmenin de ayrı bir yoludur. Ya da organizasyonlarınız da vazgeçilmeziniz olabilir. Örneğin, düğününüze gelen misafirlerinize içlerine küçük ikramlar koyarak hediye edebilirsiniz.

Bu sürpriziniz hem yıllarca işe yarayacak hem de zamana sizin hatıralarınız ile kafa tutabilecektir.

baskili-canta-088.jpg

Tanıtımlarınızın Vazgeçilmezi Bez Çantalar

Ayrıca tanıtımların da vazgeçilmezi olmaya aday bir üründür. Toptan alınan bez çanta ürünleri hem şirketin ekonomisine uzun süreli kullanılacağı için katkıda bulunacaktır hem de farklı farklı görsel içeriklerle zenginleştirilip çeşitlilik artacaktır.

Plastik çantalar en fazla iki kez kullanılarak çöpe atılırken sizin bez çantalarınız her daim müşterilerinizin yanı başında olacaktır. Birlikte çalıştığınız insanların gözünde hem iyi birer tüketici ve stratejik planlara sahip bir yönetici imajını çizeceğinize emin olabilirsiniz.

tela-canta-0012.jpg

Çünkü iyi bir yönetici yalnızca bugünü değil geleceği de düşünür. Siz izin verin bez çantalar da sizin ile olsun.

Monday, October 24, 2016

Bez Çantanız ile Fark Yaratın !

Günün Kahramanı

Son yılların en güzel akımlarından biri şüphesiz bez çantalar. Baskılı, renkli, mesajlı gibi birçok çeşidi olan bez çantaların günlük hayatımızdaki yerini her ne kadar çok fazla fark etmesek de aslında çoğu zaman günün kahramanları onlar.
bez-canta-baski.jpg

Formal Giyim İçin de İdeal

Elbise ile şort ile spor bir görüntü yaratmanın yanında, kimi zaman formal giyimde de tamamlayıcı olabiliyor. Peki, bez çantalar günlük hayatımızda bu kadar yer kaplarken, kendi tasarımımız olan bir bez çanta ile fark yaratmak istemez miyiz?

Bez Çanta Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Kumaş: İstediğiniz renkte alacağınız pamuklu bir kumaş bez çanta yapımı için yeterli olacaktır. Eğer kumaş hakkında çok bilgim yok diyorsanız, herhangi bir kumaşçıya bez çanta yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Onlar gerekli yardımı yapacaklar, size ise sadece istediğiniz rengi seçmek kalacaktır.

bez-canta-dikim.jpg

Makas: Kumaşımızı seçip, aldıktan sonra sıra geldi kesip, biçmeye. Bir makas yardımıyla istediğiniz ölçülerde kesebilirsiniz. Ancak bez çantalarla ilgili genel ölçü; Yükseklik 40 cm x Genişlik 35 cm ve Sap 25 cm’dir. Bu ölçü rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bez çanta olacaktır.

İğne: Kumaşınıza göre uygun boyutta bir iğne yeterli olacaktır.

İp: İster kumaşınızla aynı renkte, isterseniz zıt renkte bir iple çantanızı dikebileceğiniz bir ip yardımcı olacaktır.

Kumaş Boyası: Ve geldik son aşamaya, çünkü buradan sonrası tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. İster kendi el becerinizle tasarım yapar, isterseniz de motto cümlenizi yazabilirsiniz. Ben elimin ayarına pek güvenemiyorum diyenler içinse hobi marketlerden alabileceğiniz çeşitli kalıplar yardımcı olacaktır. İstediğiniz şekli sorunsuzca kumaş boyası ile çantanıza uygulayabilirsiniz.

organik-canta.jpg

Sonunda elinizin emeği bez çantanız hazır! Kendi hazırladığınız bez çantalarla hayatınızdaki değerini bir adım daha ileri taşıyıp, hatta belki arkadaşlarınıza da hediye edebilirsiniz.

Monday, October 17, 2016

Bez Torba Neden Tercih Edilmelidir ?

Dünya üzerinde pek çok kez dile getirilen ve günümüzün en büyük sorunlarından birisi olan küresel ısınma ve ekolojik dengenin önemi gün geçtikçe artıyor. Bu nedenle de dünyamızın ileri ki dönemleri ise ne yazık ki pek hoş görünmüyor. Her bireyin temiz toplum anlayışı baş gösterse de ne yazık ki hep söylemde kalıyoruz. Örneğin promosyon baskılı bez çantalar yerine naylon poşetlerin tercih edildiği bir dünya bunun en büyük göstergesidir.
Bu nedenle biz insanlar en azından birkaç belirli noktalarda gerçekleştireceğim hareketle bu duyarlılığa katkı sağlayabiliriz. Mesela eskileri göz önüne alırsak pazar çantalarının ve filelerin revaçta olduğu dönemlerde meyvelerin ve sebzelerin taşınmasında önemli rol aldıkları görülmüştür. Fakat şuan da alış-verişin her olduğu alan da naylon poşetlerin kullanıldığını görüyoruz. Ama bu naylon poşet ya da naylon torbalar dünyamızı çepçevre saran bir olay gibi başımızı nereye çevirsek oradalar…
Marketlerde, bakkallarda, manavlarda, hatta semt pazarlarında bile boy gösteren bu naylon tehlikenin farkında değiliz. Poşetler her ne kadar işimizi görse de gelecek nesil için temiz bir dünya bırakmayacağımızın işaretidir. Bir naylon poşetin doğa da toprağa karışması neredeyse bin yılı buluyorken neden her kullanım alanın da tercih edildiğini bugün bilemiyoruz.
Poşetlerin neden tercih edildiğini ise açıklamak gerekirse kolay bulunabilirliği ve maliyetinin düşük olması nedeniyle vazgeçilmez olarak görülse de kullandığımız ürünlere verdiği zararları gelecek nesillerimizi bile etkileyeceği endişesi ortaya çıkmaktadır. Bize düşen ise neden naylon poşetler yerine promosyon baskılı bez torbaları tercih etmemiz gerektiğini bir kez daha düşünmek ve uygulamaktır.
Promosyon baskılı bez çantalar günümüzde tercih edilmeye tekrardan başlanmıştır. Hem sağlık açısından hem de günümüzde moda olarak da kullanılan bez çantaların kendi tasarımlarımızla da eşsiz bir güzellik ortaya çıkarılmaktadır. Hem kendimiz evdeki fazla kumaşlardan kendi rengimizi kendi tasarımımızı hatta boyama konusundaki kabiliyetimizi ön plana çıkarıp kendi modamızı yaratabiliriz. Hem uzun ömürlü hem de doğa dostu bu çantalar bugünlerde pek çok yerde kullanılmaktadır. Özellikle açılış, düğün organizasyonları, doğum günleri gibi yerlerde hediye olarak da sunulmaktadır. Düşünün bir davettesiniz ve size hediye olarak bu çantalardan veriliyor. Ne kadar etkileyici olduğunu düşürsek ne kadar hoş bir davranış olur. Hatta sade renk verilen çanta olduğunu düşünelim bu bez çantaları kendi elinizle süsleyeceğiniz stantlar olsa kendi renkli kişiliğinizi kendi renginizi çantanızın üzerine yansıtmanız gerçekten de hoşunuza gidecektir.
Şu an da çoğu yerde kullanılan promosyon baskılı bez çantalar artık hayatımızın her yerinde görmek mümkün. Sporda, plajda, pazarda, markette hatta aklınıza gelebilecek yerlerde kullanılmaktadır. Günlük kullanım alanı olarak artık kısıtlanmayan bez çantalar hak ettiği değeri bundan sonra da daha fazla kullanarak, kullandırarak ve hediye ederek gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmalıyız. Çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük servet temiz bir dünyadır.
‘’Geri dönüşümü mümkün olan ürünler ile dünyamızı daha az kirletip, bizlerden sonra temiz bir dünyada yaşamak gelecek nesillerimize de temiz bir dünya teslim etmeliyiz'’

Temiz bir dünya için ilk adım bez çanta kullanmaya başlayabilir. Hemen şimdi… Yarın çok geç olmadan…

Monday, October 10, 2016

Bez Çanta Kullanımı

Günümüzde insanlar çevreye karşı daha duyarlı davranmaya başladılar. Önceden çevre konusu insanlar için çok önemli bir konu olmazken artık bu konu da insanlar elini taşın altına koymaya başladılar. Her insan kendince çevreye, doğaya, dünyaya zararı olan davranışlardan yavaş yavaş sıyrılmaya başladı.
Çevreyi korumak adına yapabileceğimiz bir şeyde artık poşet kullanımını bırakmak olacaktır. Çünkü naylon poşetler bozulmaya başladığında çevreye zararlı kimyasallar yayıyor ve besin zincirimizi bozuyor. Bir naylon poşetin izlerinin doğadan silinmesi bin yılı buluyor. 44 yıl önce başladığımız bu alışkanlığa artık son vermeliyiz. Naylon poşet yerine güzel bir alternatif olan bez çanta ları kullanabiliriz. Bu çantalar hem doğaya zararlı değil hem de tek kullanımlık değiller. Bir bez çantayla uzun süre idare edebilirsiniz. Böylelikle besin zincirimizde rahat bir nefes alır.
baskili-bez-canta-02.jpg
Son günlerde bez çantaların popülaritesi gittikçe arttı. Hatta öyle ki normal çantaların yerini alır oldular. Günlük kıyafetlerin yanında salaş ve tarz görünümleriyle bayanların kalplerini fethetti bu güzelim bez çantalar. Resmen kadınlar bu çantalarla kendi tarzlarını yarattılar. Modacıların tasarladığı çantaları kullananların yanı sıra kendi çantalarını yaratanlarda azımsanamayacak sayıdalar. Günlük yaşamda, seyehat ederken hatta işe giderken bile bu çantalar en şık halleriyle bayanların yanında yer alıyor.
Ticari müesseseler reklamlarını artık bez çantalar yoluyla yapmaya başladılar. Markasının adı ve tanıtım görseliyle yaratılan bez çantalar marka bilinirliğini Türkiye’nin her yerine taşıyor. Böylelikle televizyon reklamlarından hem daha ucuz bir reklam yapılmış oluyor hem de insanlara bir iz bırakılıyor.
Düğün, davet, baby shower gibi etkinliklerde de yine bu bez çantalar ön plana çıkıyor. Davetlilere verilecek ikramlar bez çantanın içinde daha bir sempatik duruyor ve de daha fazla göz dolduruyor. Büyük organizasyonlar da aynı şekilde bez çantayı kendilerine dahil edenlerden. Böylelikle artık zararlı poşetler tarih oluyor yerine tatlı bez çantalar geliyor.

Monday, October 3, 2016

TOPTAN BEZ ÇANTA

Firmaların iş ortamında yer almalarının en önemli aşaması, reklamlar sayesinde gerçekleştirilmektedir. Reklam aracılığıyla beraber iş yapmak istediğiniz insanların ve ürünlerinizi satın almasını istediğiniz müşterilerinizin aklında yer edinebilirsiniz. Akıllarda yer edindikçe sektörle alakalı bir gereksinim olduğu zaman ilk olarak sizin şirketiniz ön plana çıkabilecektir. Akıllarda kullanışlı ve etkili bir şekilde yer almak da kesinlikle bez çanta imkanıyla mümkün hale gelebiliyor. Özellikle şirketler toptan bez çanta imkanından faydalanarak daha ekonomik bir sonuç sağlayabiliyorlar. Kongre ve fuar organizasyonları sayesinde hem firmanızı hem de markanızı daha etkili bir şekilde tanıtmanız mümkün olacaktır.
Böyle durumlarda sektörün ilgili bütün isimleri yer almaktadır. Markanızı diğer markaların bir adım daha önüne geçirebilmek için reklamcılığın inanılmaz gücünden ve kırtasiye malzemelerinin katkısından yararlanabilirsiniz. Toptan bez çanta üretimi sayesinde firma isminiz ve marka logonuz bez çantalara kaliteli bir şekilde basılmaktadır. Bez çanta kullanımının faydası ise, hem çevreye ve doğaya saygılı bir yaklaşım içinde olması hem de defalarca kullanım sağlayabilmesidir. Bastırılan naylon poşetler ise, 1-2 kullanım sonrasında çöpe atılmaktadır. Bu sayede sizlerin para ve emek harcadığınız şirket tanıtım ürünleri de çöpe atılmış olacaktır.
Aslında bez çanta modelleri, uzun ömürlü ürünler olduğundan dolayı kullanıldıkça sizin şirketiniz de adeta bir bayrak gibi sektör içerisinde dalgalanmaya başlayacaktır. Bez çanta modellerinin imkanları ve kullanım alanları son derece geniş durumdadır. Reklam ajanslarına para ödeyip gerçekleştirilemeyecek reklam fikirleri, toptan bez çanta imkanı sayesinde her türlü koşulda ve ortamda hayata geçebilecektir. Bez çantaların gücünü kesinlikle hafife almamalısınız. Şirketiniz bu çantalar aracılığıyla hiç olmadık kitlelerden müşteri çekebilecektir. Sizler de firmanız için bu imkanı değerlendirebilirsiniz.